مجله کسب درآمد و پولسازی اینترنتی:

دسته بندی ها

خدمات

با ما در تماس باشید:

جهت دریافت مشاوره ، با متخصصان ما در  تماس بگیرید.

10 کتاب برتر سئو | بخش دوم
top-10-seo-books

کتابهای متعددی در زمینه سئو به زبان انگلیسی منتشر شده‌اند، اما در زبان فارسی، کتاب مرجع مشخصی وجود ندارد. با این وجود، کتاب‌هایی در حوزه سئو در سطح اینترنت موجود هستند که می‌ توانید از آن‌ ها استفاده کنید. حتی در این حوزه می توانید از علیرضا رهیده جزء با تجربه ترین سئو کار با سابقه و آشنا به تمامی مباحث سئو و بهینه سازی وب سایت مشاوره رایگان بگیرید.

در این مقاله، به تعدادی از کتاب‌ برتر سئو که به زبان فارسی ترجمه یا نوشته شده‌اند، معرفی می‌کنم:

1) کتاب برتر آموزش سئو برای همه

این کتاب برتر سئو توسط سایت g-ads معرفی شده است. در این کتاب، شما از صفر تا 100 با سئو و استراتژی‌های آن برای دستیابی به رتبه‌های برتر در صفحه اول گوگل آشنا می‌شوید. این کتاب به شما نشان می‌دهد که موتورهای جستجو چگونه عمل می‌کنند و چگونه می‌توان از توانایی آن‌ها بهره‌برداری کرد. اصول اساسی سئو نیز در این کتاب به تفصیل توضیح داده شده است. همچنین، در بخشی جداگانه به آموزش پژوهش و یافتن کلمات کلیدی پرداخته شده و تأثیر کاربرپذیری (Usability)، تجربه کاربری (UX) و محتوا (Content) بر روی سئو و رتبه‌دهی سایت‌ها در موتورهای جستجو مورد بررسی قرار گرفته است.

در این کتاب همچنین به طور دقیق به تأثیر لینک‌ها در سئو و فرآیند لینک‌بیلدینگ پرداخته شده است و استراتژی‌های مختلفی برای ایجاد و مدیریت لینک‌ها معرفی شده است. همچنین، در فصول جداگانه‌ای ابزارها و منابعی که برای سئو مورد استفاده قرار می‌گیرد و معیارهایی که برای ارزیابی و بهبود سئو وب‌سایت‌ها مورد نیاز هستند، معرفی شده است.

2)کتاب سئو برای همیشه

این کتاب توسط تیم وبسیما تهیه و منتشر شده است.

محتوای کتاب برتر سئو برای همیشه در ۹ فصل گنجانده شده و در پایان کتاب، یک آزمون سئو نیز ارائه شده است.

فهرست مطالب کتاب به شرح زیر است:

  1. آشنایی با مفاهیم ابتدایی سئو
  2. عملکرد موتورهای جستجو چگونه است؟
  3. تکنیک‌های موثر در سئو داخلی سایت
  4. ابزارهای مفید برای بهبود سئو داخلی سایت
  5. بازاریابی محتوا و ارتباط آن با سئو
  6. شناسایی کلمات کلیدی ارزشمند
  7. بک لینک و نقش آن در بهبود سئو
  8. راهنمایی برای ساخت بک لینک‌های رایگان
  9. تجربه کاربری و تأثیر آن بر سئو وب‌سایت

این کتاب منبع مناسبی برای درک و بهبود مهارت‌های سئو و تجارب کاربری وب‌سایت‌هاست.

3)کتاب برتر سئو 2020

کتاب سئو 2020 - کیهان گسترپارس

اخیراً نشر برآیند با مدیریت آقای عادل طالبی، کتاب معتبر “سئو 2020” را به زبان فارسی ترجمه و منتشر کرده است. این کتاب یکی از بهترین منابع موجود در وب‌سایت آمازون در زمینه سئو محسوب می‌شود و همچنین در فروش و دریافت نظرات مثبت بسیار موفق بوده است. با توجه به این موفقیت‌ها، اگر به دنبال یک کتاب آموزشی در حوزه سئو هستید، توصیه می‌شود که به سمت کتاب سئو 2020 نوشته آدام کلارک و ترجمه صادق مهدیلو بروید

4)کتاب برترسئو و بهینه‌سازی نوشته رامین براتی

این کتاب یکی از کتاب‌های قدیمی‌تر در زمینه آموزش بهینه‌سازی و سئو سایت‌هاست. در روزهایی که این کتاب به صورت PDF منتشر شد، به عنوان یک منبع اساسی در زمینه سئو شناخته می‌شد و انتشار آن به سال 1391 برمی‌گردد.

این کتاب به شکل مبتدی و عامه‌پسند، مفاهیم کلیدی در حوزه سئو و بهینه‌سازی سایت را به شما آموزش می‌دهد. همچنین، یکی از بخش‌های مهم کتاب به توضیح نحوه ایجاد لینک‌های خارجی یا به عبارت دیگر، ساخت بک‌لینک اختصاصی اختصاص دارد و شما را در این زمینه هدایت می‌کند.

5)کتاب سئو محتوا از حمید طهماسبی

آقای طهماسبی با نام کاربری “dimaht” در وبسایت خود، خود را به عنوان یک متخصص سئو معرفی کرده‌اند. کتاب برتر سئو محتوا که به صورت یک فایل PDF با حدود 108 صفحه محتوا ارائه شده است، به طور کلی از 3 فصل اصلی تشکیل شده است.

در فصل اول، با مفاهیم مهمی مانند کلمات کلیدی، کلمات کلیدی دم‌بلند و موارد مشابه آشنا می‌شوید.

فصل دوم به معرفی ساختار سایت می‌پردازد و در فصل سوم به موضوع “نوشتن محتوا” می‌پردازد. در نهایت، یکی از موارد مهم در بخش نوشتن محتوا نیز به بهینه‌سازی سئو محتوا با استفاده از افزونه یوآست پرداخته شده است.

6)کتاب سئو و الگوریتم های گوگل

کتاب سئو و الگوریتم های گوگل - علیرضا رهیده

اگر کمی با دنیای سئو و بهینه‌سازی سایت آشنایی دارید، احتمالاً می‌دانید که تمام مسائل مرتبط با سئو از الگوریتم‌هایی سرچشمه می‌گیرند که توسط گوگل و سایر موتورهای جستجو معرفی شده‌اند. این الگوریتم‌ها شامل الگوریتم پاندا، رنک برین، الگوریتم مرغ مگس خوار و دیگران می‌شوند.

وب‌سایت مدیریت و بهینه‌سازی وب‌سایتها، با توجه به اهمیت این الگوریتم‌ها، یک کتاب PDF در مورد آنها منتشر کرده است. البته من نمی‌توانم دقیقاً زمان انتشار این کتاب را اعلام کنم، اما به احتمال زیاد در این کتاب سئو به جزئیاتی در مورد بسیاری از الگوریتم‌های گوگل پرداخته شده است.

7)کتاب سئو در وب

کتاب برتر سئو در وب نوشتهٔ مرصاد منصوری، یکی از کتاب‌های رایگان سابق در زمینهٔ سئو می‌باشد. این کتاب شامل تقریباً 34 صفحه است و برای مبتدیان، مباحث مختلف مرتبط با بهینه‌سازی سایت را معرفی می‌کند.

8) کتاب سئو مرحله به مرحله

راهنمای کامل برای جلب ترافیک از گوگل برای مبتدیان” یک اثر ارزشمند است که توسط کمین جونز نوشته شده و بر اساس تجربه 15 ساله‌اش در حوزهٔ سئو تولید شده است. بدون شک، این کتاب به عنوان یکی از بهترین و مناسب‌ترین منابع آموزشی در زمینهٔ سئو شناخته می‌شود.

9)کتاب SEO Myths and Half-Truths

کتاب “SEO Myths Half Truths”، نوشتهٔ دیوید هود، یک متخصص بازاریابی سئو، اثری بی‌نظیر است که به عکس از کتاب‌هایی که پیشتر معرفی کردیم، تمامی روایات مرتبط با سئو و تمامی ادعاهایی که به تقویت مکمل‌های سئو توجه دارند را به چالش می‌کشد. نویسنده این کتاب، قصد دارد تا از طریق اثبات بی‌تاثیری و مشکوکی که برخی از تکنیک‌های سئو دارند، برای مخاطبان نشان دهد که سئو در مسیری معنادار و دائمی می‌تواند به کسب و کار کمک کند. او این کار را با هدف مشخص و واضحی انجام می‌دهد، که همانا نشان دادن جنبه‌های معتبر و پایدار سئو است که بر پایه زمان ساخته می‌شوند. این کتاب بدون شک دیدگاهی تازه و برجسته به دنیای سئو معرفی می‌کند.

10)بهترین کتاب سئو SEO 2019

بهترین کتاب سئو SEO 2019 - علیرضا رهیده

“کتاب SEO2019” یکی از بهترین منابع در زمینه سئو به حساب می‌آید. این کتاب با توجه به بهترین استراتژی‌های سئو که برای استفاده در دنیای امروز به‌روز شده است، بسیار ارزشمند است. از آنجا که موتورهای جستجو همواره در حال تغییر، به‌روز رسانی و بهبود مستمر هستند، داشتن آگاهی از تغییرات در الگوریتم‌های موتورهای جستجو بخش بسیار مهمی از استراتژی سئو محسوب می‌شود.

چراکه این تغییرات ممکن است شامل تغییر در استراتژی‌های سئو شونده باشند که در گذشته به خوبی عمل می‌کردند، اما در حال حاضر ممکن است دیگر به همان اندازه کارآمد نباشند. بنابراین، بهتر است این کتاب سئو را مطالعه کنید، زیرا این کتاب با توجه به بهترین استراتژی‌های سئو برای استفاده در دنیای امروز به‌روز شده است.

مطالب پیشنهادی

seo-consulting-with-alirezarahideh

مشاوره سئو

مشاوره سئو سایت حرفه ای (آنالیز، بهینه سازی و بهبود رتبه) مشاوره سئو سایت کمک می‌کند تا جایگاه سایت شما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *